Sıkça Sorulan Sorular | Tümer Kozmetik, Platonik

Sıkça Sorulan Sorular

Sir ağda ile ilgili bilinmesi gerekenler ?


İstenmeyen tüylerin temizlenmesinde kullanılır ve tüylerin çıkmasını 4-5 hafta engeller. Uzun süre kullanımda tüyler azalır.


Detaylı Görüntüle

Sir ağda nerelere uygulanır ?


Saç, kirpikler, varisli, çatlamış ve güneş yanığı olan ciltler dışında her yere uygulanabilir. En sık bacaklara yapılır.


Detaylı Görüntüle

Ağdayı nasıl temizlemeliyim ?


Sir ağda işlemi bittikten sonra temizleme yağı ile temizlenmelidir.


Detaylı Görüntüle

Neden Sir Ağda ?


Tüm epilasyon yöntemleri içinde en sağlıklısı sir ağdadır. Diğer yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olur ve uzun vadede daha kıllı bir vücut yaratır. Sir ağda kullanan bir kadının kıllarındaki zayıflama nedeniyle epilasyon süresi ve epilasyon sıklığı giderek azalır.


Detaylı Görüntüle

Sir ağda nedir ?


Sir ağda çam reçinesinden üretilen yapışkan, ısı ile akışkanlık kazanan doğal bir epilasyon ürünüdür.


Detaylı Görüntüle

Sir ağdadan sonra duş alınır mı?


Böyle bir gereklilik yoktur. Sir ağda vücutta herhangi bir pislik ya da kirlenme bırakmaz. Sir ağda uygulaması sonrası duş tamamen isteğe bağlıdır, yapılması zorunlu değildir.


Detaylı Görüntüle

Sir ağda gerçekten batığa iyi gelir mi?


Batık derindeki kıl köklerinden çıkan tüyün üst deriyi delememesi ve içeriye doğru büyümesi nedeniyle oluşan bir rahatsızlıktır. Sir ağda batık oluşumunu azaltır. Sir ağda işlemi sırasında üstteki ölü deri hücreleri de tüylerle beraber alınır ve kılların üst deriyi aşamama problemi önlenmiş olur.


Detaylı Görüntüle

Sir ağda ne sıklıkta uygulanır, ne kadar sürer?


Sir ağda ilk başlangıçta 21 günde bir uygulanır. 3 ila 6 seansın ardından bu süre 45 güne çıkar. Düzenli kullanımla tüylenmede azalma ve tüylerin daha cansız ve yavaş çıktığı gözlemlenebilir. Sir ağda seansları ağda yapılacak bölgeye göre 5 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir.


Detaylı Görüntüle

Adet döneminde sir ağda yaptırılır mı?


Regl döneminde sir ağda uygulamasının bir sakıncası olmamakla beraber tavsiye edilmemektedir. Regl döneminde kadın vücudunda ödemler oluşabilmektedir. Ve bu dönemde yapılan sir ağda uygulaması daha ağrılı ve sancılı olabilir. Bu nedenle sir ağda uygulamasının regl döneminden 3 gün önce ya da 3 gün sonra yapılması tavsiye edilir


Detaylı Görüntüle

Erkeklere sir ağda uygulanabilir mi?


Sir ağda erkeklerde de başarılı sonuç verir. Şeker içermeyen sir ağda kıl köklerini zayıflatır ve uzun vadede de kılların azalmasını sağlar. Özellikle erkeklerde yanak ve boyundaki tüylerde etkilidir. Erkekler traş olurken güçlenmemeleri için göz altındaki tüyleri jilet ile almak istemez. Bu üst yanak tüyleri ve diğer tüm vücuy tüyleri için sir ağda son derece faydalı bir yöntemdir


Detaylı Görüntüle

Kimlere sir ağda uygulanmaz ?


Çok yaşlı ve derisi gevşek olan kişilere sir ağda uygulanmamalıdır. Ayrıca, ağda uygulanacak bölgedeki deride güneş yanığı, kesik, çatlak veya deri hastalıkları varsa sir ağda uygulanmamalıdır. Dermatolojik olarak tedavi görenler ve şeker hastalarının sir ağda kullanımı için doktoruna danışması gerekmektedir


Detaylı Görüntüle

Sir ağda uygulaması sağlıklı mıdır ?


Doğru olarak hijyen kurallarına uyularak uygulandığında %100 sağlıklı bir yöntemdir. Ancak ağda uygulanacak kişinin çam reçinesine alerjisi olması durumunda geçici rahatsızlıklar yaşanabilir.


Detaylı Görüntüle